Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğü Resmi Web Sitesine    HOŞGELDİNİZ...

ANNE ADAYLARINA SÜT DESTEĞİ PROTOKOLÜ

09.02.2017
ANNE ADAYLARINA SÜT DESTEĞİ PROTOKOLÜ
Anne adaylarının hamilelik döneminde yeterli beslenmelerine yönelik süt içme alışkanlığının kazandırılarak sağlıklı nesillerin yetişmesinin sağlanması, gebenin düzenli olarak Aile Hekimlerine gebelik izlemlerini yaptırmasını ve Gebe Bilgilendirme Sınıflarında gebenin üç seans eğitimi almasının sağlanması ve gebelerin normal doğum yapması için teşvik edilmesi amacıyla Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında “Anne Adaylarına Süt Desteği Protokolü” imzalanmıştır.

 

 

 

ANNE ADAYLARINA SÜT DESTEĞİ PROTOKOLÜ” BALIKESİR VALİLİĞİ, BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BALIKESİR İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANMIŞTIR.

 

 

 

 

          Anne adaylarının hamilelik döneminde yeterli beslenmelerine yönelik süt içme alışkanlığının kazandırılarak sağlıklı nesillerin yetişmesinin sağlanması, gebenin düzenli olarak Aile Hekimlerine gebelik izlemlerini yaptırmasını ve Gebe Bilgilendirme Sınıflarında gebenin üç seans eğitimi almasının sağlanması ve gebelerin normal doğum yapması için teşvik edilmesi amacıyla Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında  “Anne Adaylarına Süt Desteği Protokolü” imzalanmıştır.

 

          Aile Hekimlerimizin her gebelik izlemi sonrası gebeleri Gebe Bilgilendirme Sınıflarına yönlendirmeleri ve gebelerin Gebe Bilgilendirme Sınıflarında her eğitim sonrası (4 izlem+ 3 seans eğitim bilgilerinin Müdürlük aracılığı ile Büyükşehir Belediyesine iletilmesi ile gebeler Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından evlerinde ziyaret edilerek 6 litre sütün teslimi sağlanacaktır. Gebe gebelik boyunca 4 kez evinde ziyaret edilerek 4x6=24 litre süt alması sağlanacaktır.

 

          Protokol Balıkesir il genelinde ikamet eden 5000 (beş bin) gebeyi kapsamaktır.

 

          Anne Adaylarına Süt Desteği Projemize destek veren Valiliğimize ve Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz.